MATBAA REKLAM İŞLERİNİZE SERVET ÖDEMEYİN

KATALOG TASARIM

Katalog Tasarım

 

Katalog Tasarımı

Kobiler için iş geliştirmenin en kritik ayağı pazarlama çalışmalarıdır. Logo tasarımı, kartvizit basımı, maskot kullanımı, slogan ve diğer marka kurgusu detaylarıyla birlikte söz konusu ürün ya da hizmeti tanıtan bir katalog hazırlatmak da pazarlama çalışmaları için önemlidir. Zorlu ve emek dolu ticari yaşamına yeni başlayan ya da yılların deneyimini artık daha trend bir yüzle daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmek isteyen bir kobi için sunduğu ürünü, hizmeti, kendisini anlatan bir katalog, broşür tasarlatmak elzemdir. Peki, katalog nasıl tasarlanır, katalog tasarımı için neler gerekir, başarıya götürecek bir katalog tasarımı nasıl olmalıdır?
 
Katalog/ Broşür Çeşitleri
Detaylı Kataloglar: Dilerseniz ürün ya da hizmetinizi anlatan kitapçık görünümünde detaylı çalışmalar yaptırabilirsiniz. Ancak bu tarz bir broşür tasarımı ya da katalog tasarımı maliyetli olacağı için kısa sürede değişecek bilgilerden ziyade yıllarca geçerliliğini koruyacak içerik anlayışıyla ilerlemeniz gerekir.
Cep Broşürleri: Sunduğunuz hizmet ve sattığınız ürün ile sizin marka değerlerinizi bir arada sunan güncel, özet bilgi veren aktüel kataloglar ya da broşürler de tasarlatabilirsiniz. Bunlar, hem küçük oldukları hem de kitapsı yapıda olmadıkları için nispeten ekonomik baskı avantajı sunacaklardır. Çok sayıda bastırarak, çok geniş kitlelere ulaştırabilir, bir süre sonra güncelenen bilgilerle tekrarını yaptırabilirsiniz.
Offline ve Online Kataloglar: Broşür ya da kataloğunuzu tasarlattıktan sonra bir matbaa ile görüşerek bastırabilir ya da kataloğu sadece online olarak da tasarlatabilirsiniz. Online kataloğun avantajı, web sayfanıza gelen her ziyaretçinin kolayca vermek istediğiniz bilgilere ulaşabilmesi, kataloğunuzu incelerken sitede kalma oranlarının artması sonucu arama motoru optimizasyonu açısından sitenizin değerinin artması (elbette kolayca açılan, alt yapısı iyi bir tasarım olmalı), dilerseniz e-posta yoluyla ve sosyal medya aracılığıyla çok geniş kitlere ulaşabilmesidir. Offline katalogların yani basılı broşür ve katalog yapılarının avantajı ise, elde somut bir tasarımın olması, internet kullanıcısı dışındaki kitlelere de sunulabilmesidir. Burada doğru kararı vermek için her iki seçeneği de tercih edebilir, hedef kitlenizin niteliğine göre de ilerleyebilirsiniz.
 
Katalog Tasarımı İçin Aradığınız Ekip bursaligrup.com’da!
İster e-katalog yaptırın ister basılmak üzere bir broşür tasarımı fark etmeksizin sizin ihtiyacınıza en uygun yanıtı sunacak tasarımcıların sizin için hazırladığı katalog tasarımlarına bursaligrup.com’dan ulaşabilirsiniz. Sistem, profesyonel, tecrübeli, güncel akımları takip eden farklı ekollerden ve tarzlardan yüzlerce tasarımcıyı bünyesinde topluyor. Yapmanız gereken tek şey, bursaligrup.com’da bir katalog tasarımı projesi başlatmak. Böylece aylarca tasarımcı aramak, başkalarının duygusal referanslarıyla tercih yapmak zorunda kalmayacaksınız. Markanızın kurumsal kimlik tasarımıyla uyumlu katalog ve broşürlerle çok daha fazla insana ulaşmak zor değil.
 
İyi Katalog Tasarımı Nasıl Olmalı?
Kapağından, sayfa yapısına, yazı karakterlerinden, görsellerin kullanılışına kadar her detayıyla markanın tarzını yansıtabilmeli. Logo tasarımınızla ve diğer marka kurgusu detaylarıyla uyumlu olmalıdır.
Metin içerikler, tanıtılmak istenen ürün ya da hizmeti en anlaşılır şekilde açıklayacak yalın bir dille yazılmış olmalı. 
Görseller, yüksek kalitede, net ve konuya direk işaret eder özellikte olmalı.
Sayfa genişliği ve rengi yine marka dili, tanıtılan ürün ya da hizmet ile ayrıca da hedeflenen kitlenin sosyo kültürel yapısıyla uyumlu olmalı.
Aşırı detay içermeyen ancak gereken bilgiyi de sunan bir içerik tasarımı yapılmalı.
Dikkat çeken, bilgi veren, kullanıcıda saklama ihtiyacı uyandıran bir içerik sunmalı. Örneğin estetik klinik için hazırlanan bir katalogda bazı estetik problemlerin nasıl ve hangi uygulamalarla çözüme kavuşturulduğu gibi faydalı bilgiler sunulmalı.

   

Tasarımınız her alanda sizi yansıtsın!

Katalog tasarım çalışması firmalar hakkında net ama detaylı bilgiler veren görsellerle zenginleştirilmiş bir nevi firma tanıtım rehberidir. Her bir firma kendini kaliteli ev detaylı bir şekilde anlatıma sahip olan katalog tasarımına ihtiyaç duymaktadır.

Önemli olan gerçek anlamda kaliteli bir çalışma ortaya çıkartarak piyasanın yapılmamış özel bir kataloğuna sahip olabilmektir.

Katalog tasarımları sayesinde bir anda binlerce kişiye kolayca ulaşılabilmekte yapılan hizmetler kolayca müşterilere aktarılabilmektedir.

 

Her çigzi firmanızı yansıtması için çiziliyor

Katalog tasarımı konusunda yılların tecrübesini üzerinde taşıyan firmamız özel tasarımlar, klasik tasarım çalışmaları ve en çok tercih edilen katalog çalışmalarını grafik tasarım personellerimizce ortaya çıkartarak katalog için kullanılacak kağıt kalitesi en özel şekilde ayarlanmaktadır. Özel baskı kalitesi sayesinde en orijinal resimler, firma faaliyet alanınız hizmetler, hakkımızda bölümlerinin ve iletişim bilgisi gibi olmazsa olmaz temel bilgiler kataloğu içeriğine dahil edilerek firmanızın kısa ve öz tanıtımı bu sayede kolayca sağlanmaktadır.

Kataloglarınızı müşterilerinize ulaştıracak şirketiniz hakkında kolayca bilgi almalarını sağlaya bilirsiniz almış olduğunuz işi özetleyen tanıtım yazılarının yani sıra isinize ait özel resimlerle katalog tasarımının kusursuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilir sininiz 

 

KATALOG TASARIM

 

Katalog; satış ve pazarlama faaliyetlerinin olmazsa olmazıdır. Katalog tasarım, içerik ve matbaa baskısı üçlüsünün başarılı bir şekilde bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir katalog satış ve pazarlama faaliyetleri için hayati önem taşır.

Günümüzde internet teknolojilerinin geldiği noktada, dijital ortam özellikle de facebook ve twitter gibi sosyal medyanın kullanımı basılı iletişim araçlarının kullanımını azaltmış olsa da katalog ve broşür gibi geleneksel reklam malzemeleri halen en etkili satış ve pazarlama araçları olmaya devam etmektedir.
Kataloglar firmaların yapısına, faaliyet gösterdiği sektöre, ürün ve hizmetlerine göre farklılıklar gösterebilir. Firmaların faaliyet alanı yada sunduğu ürün ve hizmet ne olursa olsun her firmanın güzel tasarlanmış kaliteli ve anlamlı içeriğe sahip prestijli bir kataloğa ihtiyacı vardır.
Başarılı katalog tasarımı için dikkat edilmesi gerekenler;

  • Net ve anlaşılır içerik
  • Profesyonel kalitede fotoğraflar
  • Sade ve güçlü grafik tasarım
  • Kaliteli kağıt, malzeme, baskı ve matbaa işçiliği

Bursalı Grup Matbaa olarak bu güne kadar bir çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için katalog tasarım, katalog baskısı, katalog için fotoğraf çekimi konularında ürün ve hizmet ürettik. Faaliyet alanınız yada pazara sunduğunuz ürününüz/hizmetiniz ne olursa olsun etkileyici katalog tasarım, kaliteli içerik ve sorunsuz baskı çözümlerimizle her zaman yanınızdayız.

Her türlü katalog tasarım ihtiyaçlarınız için;

 

Katalog tasarım ve baskı işlerimizden bazılarını aşağıda ki albümde görebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak iç sayfalarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

katalog tasarımı, katalog örnekleri, katalog tasarım Bursa, katalog yapan firmalar, Bursa balıkesir, kütahya, inegöl, gemlik, yalova, 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

bursa matbaa

BURSA MATBAA

Bursa da Matbaa sektöründe, her zaman en yüksek kalitede hizmet vermek,  Bursa Matbaa Faaliyete başladığımız 2001 yılından bugüne kadar olduğu gibi, hedefimiz her zaman ihtiyaçları doğru bir şekilde değerlendirerek ekip çalışması ile hızlı ve etkin bir hizmet sunmak. Bursa Matbaa Reklam sektöründe, her zaman en yüksek kalitede hizmet vermek, Bursalı Grup Teknolojik yenilikleri takip ederek, kalite standartlarını en üst seviyede tutmak, Sektörel  yenilikleri yakından takip ederek en yüksek teknolojiyi kullanan firmamızı kaliteye verdiğimiz önemle tanıtmak, Memnuniyeti  temel ilke olarak kabul eden tecrübeli kadromuzla en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmak, Kalitemizin, hızımızın ve başarımızın sürekliliğini sağlamak. Hizmet verdiğimiz iş ortaklarımız olan, müşteri ve kuruluşların, memnuniyetinde devamlılık sağlamaktır. Matbaa hizmeti verdiğimiz iş ortaklarımız olan müşteri ve kuruluşlar ile ilişkilerimizde tutarlı, şeffaf ve karşılıklı hoşgörü çerçevesine dayanan iletişimimizi koruyarak aranan bir kurum olma özelliğimizi devam ettirmektir.

promosyon tişört

PROMOSYON TİŞÖRT

Promosyon tişört kategorisinde birçok isteğinize cevap verecek şık tasarımlarımız mevcut. Bu konularda yaptığımız çalışmaları sizler için yukarıda derledik. Özellikle toptan tişört basımı isteyenlere Baskılı Tişört fazlası ile yetecektir. Tişörtü birçok alanda kullanılabilmektedir. İster firmanızın tanıtımında ister tur etkinliklerinde ister yarışmalarda promosyon gereksinimi olmaktadır. Bu noktada siz de toptan giyim ürünlerimizden dilediğinizi seçerek siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iletişim bölümlerinden bizimle iletişim kurmak. Promosyon Tişört uygulamaları pek çok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Promosyon Tişört özellikle firmaların tanıtım ihtiyacı göz önünde bulundurulması, tanıtım amacı ile bir çok aktivitede sergilenmektedir. Biz de promosyon tişörtü firması olarak bu alanda kendimizi geliştirmeye ve büyümeye odaklandık. Başarılı olmak için elimizden gelen tüm emeği vererek, müşterilerimizi memnun etme gayreti içinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Promosyon tişört basımı etkinliklerde de sıkça kullanılmaktadır. Örneğin bir turizm firmasını düşünelim.